טבעות אירוסין מקטלוג 2019, מגוון טבעות אירוסין הגדול בישראל, דיאמור טבעות אירוסין Google+

לשיחת ייעוץ:1-700-558-508

קולקציית דיאמור

יהלומי פנסי צבעוניים לטבעות אירוסין

יהלומי פנסי הם יהלומים טבעיים ונדרים, יהלומים אלו מתאפיינים בצבעים שונים שחדרו אל הפחמן בזמן היווצרותם, יהלומים אלו מאוד פופולאריים בתכשיטי מפורסמים וכוכבים בהוליווד, אך גם בישראל הם חדרו במהרה לתחום טבעות אירוסין תחת הקטגוריה טבעות אירוסין יוקרתית.

יהלומי פנסי מהווים אחוז אחד שוק היהלומים העולמי ולכן מחירם מאוד גבוה.

ההבדלים בין יהלומים לבנים ויהלומי פנסי:

ליטוש - הליטוש של יהלומי פנסי שונה מליטוש של יהלומים טבעיים לבנים, בליטוש של יהלומים צבעוניים המטרה היא להדגיש את צבע היהלום, לעומת יהלומים לבנים שהליטוש בהם בעל מטרה, לנקות את היהלום ולהעניק לו ברק.

צבע - גם דירוג הצבע של יהלומים צבעוניים שונה מיהלומים לבנים שהדירוג שלהם נקבע על פי רמת השקיפות של היהלום על פי האותיות D-Z כאשר D (חסר צבע), היא הרמה הכי גבוהה מבחינת צבע ושקיפות. לעומת זאת יהלומים צבעוניים מדורגים על פי חוזק הצבע שלהם, ביהלומי פנסי יש גוון מרכזי וגוון משני, הגוון המשני צריך לחזק את הגוון המרכזי ולהעניק לו צבע עמוק ועוצמתי יותר.

סוגי צבעים של יהלומי פנסי:

יהלומים וורודים:

יהלומי פנסי בצבע זה הם הנחשקים ביותר בתחום טבעות אירוסין. היהלומים הוורדים נכרים בצפון מערב אוסטרליה. טבעת האירוסין הכי מפורסמת שחבקה יהלום פנסי ורוד הייתה טבעת אירוסין בסגנון סוליטר, שבן אפלק העניק לג'ניפר לופז במעמד הצעת נישואין. הטבעת עומדת כל שווי של 2 מיליון דולרים.

יהלומי פנסי כחולים:

אלה הם היהלומים הנדרים ביותר בתחום יהלומי פנסי, לרוב הם בעלי גוון משני אפור או ירוק, אך הגוון המרכזי שבו הוא הכחול שהתקבל מחדירת המינרל בור. היהלום הכחול המפורסם ביותר הוא יהלום הופ במשקל 42.52 קראט, בעל צורה אגסית.

יהלומי פנסי צהובים:

יהלומים אלו קיבלו את השם קנריים על שם הציפור שיר, יהלומים אלו בעלי צבעים מישנים כתום, חום או ירוק, כשאר הצבע הכתום מאוד מדגיש את הצבע המרכזי הצהוב.

יהלומי פנסי אדומים:

יהלום פנסי אדום מאוד נדיר בעולם, יהלום אדום טהור שאין לו גוון משני כמעט ולא קיים בעולם. יהלומי פנסי שכן ניתן למצוא (אך גם במספר מועט מאוד) הם בעלי גוונים מישנים סגול או חום. היהלום האדום המפורסם בעולם שוקל 5.11 קראט אך לאחר ליטוש משקלו עומד על 13.9 קראט.

יהלומי פנסי חומים:

ידועים בשמם יהלומי שמפנייה או יהלומי קוניאק, יהלומים אלו יחסית פחות נדירים לעומת שאר הצבעים ומגעים במבחר של גוונים חומים. היהלום הכי מפורסם בצבע זה הוא הגולדן ג'ולבי, שמשקלו כחומר גלם עמד על 755 קראט, ולאחר ליטוש הגיע למשקל של 545.67 קראט.חזרה