טבעות אירוסין מקטלוג 2019, מגוון טבעות אירוסין הגדול בישראל, דיאמור טבעות אירוסין Google+

לשיחת ייעוץ:1-700-558-508

קולקציית דיאמור

טבעות אירוסין טבעות נישואין וההבדלים בניהן

במהלך החיים אנו עומדים מול אין סוף החלטות חלקן קטנות וחלקן גדולות ומכריעות אחת מהחלטות הכי משמעותיות בחיינו היא מי יהיה בן זוגנו לשארית חיינו, עם מי נחלוק חיים שלמים המלאים באושר אהבה ויעניק לנו תמיכה ואוזן קשבת.

כשמצאתם את האחד שלכם ואתם עומדים מול הרגע המרגש של הצעת הנישואין אולי כדאי שתלמדו כמה דברים על ההבדלים בין טבעות אירוסין לטבעות נישואין ואיך לעשות בחירה נכונה של כל אחת מהן.

ההבדלים הניכרים לעין הם בחומרי הגלם כמובן אך גם במהות, טבעות אירוסין מורכבות מטבעת ויהלום, היהלום בטבעת הוא הסמל המובהק של טבעת אירוסין, לעומת טבעת נישואין שהיא בעלת מראה נקי וחלק העשויה מחומר אחד.

ההבדלים ברכישה ובמנהגים

טבעות אירוסין- לרוב הגבר הוא שמחליט להציע נישואין לבת הזוג ובמעמד ההצעה מעניק לה טבעת אירוסין, הטבעת הנ"ל מסמלת את הכוונה שלו למסד את הקשר ולעבור לשלב הבא חיי נישואין.

ברוב המקרים הגבר הוא האחד שמציע ולכן הוא רוכש את הטבעת על מנת להפתיע את בת הזוג בהצעה ובתקווה שירגש אותה עד דמעות והיא תשיב בחיוב.

יחד עם זאת בשנים האחרונות ישנן לא מעט נשים שמציעות נישואין לבן זוגם או לחילופין, בני הזוג מגיעים יחד להסכמה על המעבר לשלב הבא בזוגיות ויחד רוכשים טבעת יהלום לסמל את האירוסין.

טבעת זו מסמלת את המחויבות של הגבר להינשא לבת הזוג ואילו אצל האישה מהווה מעין סימן מוסכם חברתית שהיא אשת איש העומדת לבוא בברית הנישואין.

טבעות נישואין- על פי ההלכה יש לקדש את הכלה תחת חופה בפריט בעל ערך של פרוטה לפחות, הטבעת מסמלת מעין מחזוריות ואהבה מעגלית שקיימת בין בני זוג.

לפי היהדות טבעת נישואין צריכה להיות פשוטה וחלקה ללא שיבוצי אבנים ועשויה מחומר אחד בלבד, על פי ההלכה רק האישה מחויבת לענוד את טבעת הנישואין אך מכיוון שמדובר בסימן חברתי מוסכם ובולט לעין שני הצדדים עונדים טבעות נישואין ובכך מציגים שהם מחויבים.

הקניה של טבעות נישואין נעשות במשותף כאשר שני בני הזוג נוכחים במעמד הרכישה ובוחרים את הטבעות המיועדות.

ההבדלים בעלויות

המחירים של שני סוגי הטבעות נעות בין כמה מאות ויכולות להגיע ולעשרות אלפי שקלים.

במקרה של טבעות אירוסין הטבעת עצמה היא בעלת עלות נמוכה יחסית אך היהלום הוא בעל משקל כבד בשקלול המחיר הסופי. מחירו של היהלום נקבע על פי מספר קריטריונים: המשקל, הניקיון, הצבע והחיתוך, מעבר לכך העיצוב של הטבעת, השיבוץ יחד עם איכות היהלום קובעים את המחיר.

לעומת טבעת נישואין שעיקר מחירה מושפע מהמתכת ומהעיצוב.

 חזרה