טבעות אירוסין מקטלוג 2019, מגוון טבעות אירוסין הגדול בישראל, דיאמור טבעות אירוסין Google+

לשיחת ייעוץ:1-700-558-508

קולקציית דיאמור

החלפת זהב ישן במזומן

כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו שוכבת בבית איזו קופסא ישנה ומאובקת, שבתוכה אפשר למצוא שרשראות, טבעות ועגילים ישנים שלא נענדו כבר המון המון זמן. חשוב שתדעו - התכשיטים בירושה מסבתא, הטבעת שלקחנו לאמא, עגיל הזהב שלא מדבר אלינו או השרשרת שנקרעה - כל אלה שווים כסף. והרבה. שוק הזהב המודרני נותן לכם הזמנות להפוך את תכשיטי הזהב הישנים שלכם לכסף, אפילו מזומן, ולפעמים בשווי גבוה הרבה יותר מהשווי המקורי בו נרכשו. אם אין לכם ערך רגשי או משפחתי לתכשיט והוא אינו מספק את המטרה שלשמה הוא נועד - אין סיבה לשמור אותו. כל תכשיט זהב ניתן להחליף ללא תלות במצבו. "הבהלה לזהב" חוזרת, והיא נמצאת בקניון הקרוב אליכם.


אז כמה זה שווה לנו:


המחיר המדויק אותו תקבלו עבור זהב נקבע על פי שער הדולר היציג באותו יום, ומחיר האונקייה. שני הפרמטרים הללו משתנים מדי יום ואינם קבועים כך שבמידה ואתם מעוניינים למקסם את הרווח - תתחילו לעקוב אחרי מה שקורה, וביום ששני המדדים יהיו גבוהים תציעו את מכירת הזהב.
 
רק כדי לסבר את אוזניכם, רשתות התכשיטים יציעו לכם עבור גרם אחד של זהב טהור כ-200 ש"ח פחות או יותר. מה זה אומר זהב טהור? - זה אומר שתקבלו תשלום עבור החלק היחסי של הזהב הטהור הגלום בתכשיט. תכשיטי זהב מורכבים מ-14 קראט זהב הם הנפוצים ביותר.  זהב 14 קראט מכיל 58.5% זהב טהור. הסימון המקובל של זהב באיכות הזו הוא הטבעה של הספרות 585 או הטבעה של 14K בחלקן הפנימי של התכשיט. תכשיטי זהב יוקרתיים יותר עשויים מ-18 קראט אשר הסגסוגת שלו מכילה כ-75% זהב טהור. הסימון המקובל של זהב זה הוא הטבעה של הספרות 750 או הטבעה של 18K בחלקו הפנימי של התכשיט.

זהב טהור מכיל 24 קראט אבל הוא רך וגמיש ולא ניתן להכין ממנו תכשיטים, טבעות אירוסין מזהב לבן לפיכך יוצרים בתכשיט סגסוגת של הזהב הטהור עם מתכות  וחומרים נוספים. בקיצור, אם יש לכם גורמט זהב כבד - זה לא אומר שהסכום שתקבלו עבורו יהיה גבוה כפי שאתם מעריכים. לצבע הזהב (צהוב, לבן, או אדום) אין חשיבות מבחינת ערכו הכספי. בנוסף, בניגוד לזהב, אבנים משובצות לרוב אינן ניתנות להחלפה. יהלומים אפשר לשבץ בתכשיט חדש בחלק מהחנויות או למכור לסוחרים עצמאיים.


איך זה עובד?


יש רשתות בהן ניתן להחליף זהב כל השנה. הזהב המשומש נשלח לבדיקה מקצועית ומדויקת במעבדה וההערכה לזיכוי הכספי מתקבלת לאחר מכן. כפי שהסברנו, שווי הזהב נגזר משער הזהב בבורסה, ממשקל הזהב ומסוג הקראט (אחוז הזהב הטהור הגלום בתכשיט). התמורה תשולם בדרך כלל בכסף מזומן, בצ'ק או בהעברה בנקאית על פי בחירת הלקוח, אך יש חנויות שיציעו לכם להחליף את התכשיט הישן בתכשיט חדש. גם שיני זהב יתקבלו בברכה. סתם.חזרה