טבעות אירוסין מקטלוג 2019, מגוון טבעות אירוסין הגדול בישראל, דיאמור טבעות אירוסין Google+

לשיחת ייעוץ:1-700-558-508

קולקציית דיאמור

ארבעת ה - C

ארבעת ה - C:

כל יהלום הוא מיוחד... קראו על התכונות המבדילות בין יהלום אחד למשנהו. למאמר נוסף המדבר על סוגי יהלומים לחץ כאן 
בבואכם לרכוש יהלום, לבטח תיתקלו במושג המקצועי "ארבעת ה- C". הכוונה לקריטריונים להערכת יהלומים ואבני חן שמורכבים ממשקל (Carat), צבע (Color), ניקיון (Clarity) וחיתוך (Cut).
 

משקל:

 
גודל היהלום נמדד לפי משקל הנקרא קראט שמתחלק לנקודות. קראט אחד שווה 100 נקודות. לרוב, יהלומים בעלי קראט גבוה יותר יהיו יקרים יותר משום נדירותם בטבע, אך אין להעריך יהלום על פי משקלו בלבד. איכות האבן מורכבת משילוב של החיתוך, הצבע וניקיון שלה.
 

צבע:

 
יהלום בצבעו האידיאלי הוא למעשה חסר צבע. קיימת מערכת דירוג צבע אוניברסאלית בסולם של D עד Z, כאשר D מעיד על צבע אופטימאלי- שקיפות מלאה.
ישנם יהלומים טבעיים בצבעים מרתקים כמו ורוד, שחור, ירוק, כחול, צהוב ואפילו אדום. בשל היותם נדירים ביותר, ערכם הגבוה אינו מוערך על פי סולם זה.
 

ניקיון:

 
ליהלומים יש מאפיינים שטחיים ופנימיים שאינם נראים בעין עירומה. לעיתים הם לובשים צורות שונות כמו גבישים, עננים או נוצות. ככל שיהלום נקי יותר מפגמים, כך שוויו גבוה יותר.
סקאלת ניקיון היהלום מורכבת מאותיות ומספרים.
 

חיתוך:

 
יופיו המנצנץ של היהלום הוא תוצאה של חיתוך מצוין. הטבע אמנם קובע את מאפייניו של היהלום הגולמי, אך ידיו של רב האמן משחררות את האש והברק שלו. לקבלת איכות חיתוך מקסימאלית, חשוב לשמור על רמה מדויקת של פרופורציה וסימטריה.
 


חזרה